Warning: Constant WP_CACHE already defined in /usr/home/ArdorSolis/domains/ardorsolis.pl/public_html/wp-config.php on line 4 Elektromobilność - fotowoltaika dla elektromobilności | ArdorSolis.pl

Elektromobilność

Bądz ekologiczny

Otrzymaj dofinansowania

Twórz razem z nami przyszłość transportu

Pewna inwestycja

Czym jest elektromobilność?

Troska o środowisko

Elektromobilność jest zero-emisyjna, pojazdy elektryczne nie emitują szkodliwych spalin, ograniczają hałas i zanieczyszczenia dróg płynami eksploatacyjnymi.

Wygoda i komfort

Pojazdy elektryczne są mniej awaryjne. W miastach korzystanie z nich pozwala na jazdę po buspasach, darmowe parkowanie i wjazd w stref czystego transportu.

Mniejsze koszty

Elektromobilność to niższe koszty przejechania 1 km, mniejsze obciążenia związane z eksploatacją oraz możliwość skorzystania z dopłat na zakup samochodu elektrycznego.

Dlaczego warto?

Co możesz zyskać korzystając z elektromobilności?

Niższe koszty na co dzień

Pojazdy elektryczne to niższy koszt przejechania 1 kilometra, mniejsze obciążenia związane z eksploatacją, serwisem i przeglądami.

Ekologia

Pojazdy elektryczne są zeroemisyjne. Nie wprowadzają do środowiska szkodliwych pyłów i substancji. Można je zasilać prądem z własnej instalacji fotowoltaicznej.

Komfort użytkowania

Samochód elektryczny jest cichy, wygodny w użytkowaniu i ma większy poziom bezpieczeństwa od pojazdów spalinowych.

Dofinansowanie zakupu

Kupując samochód elektryczny możesz liczyć na dofinansowanie ze strony Państwa. Ten rodzaj pojazdów również został zwolniony z akcyzy.

Sprawność w ruchu miejskim

Korzystając z samochodu elektrycznego możesz poruszać się po buspasach, parkować za darmo w strefach płatnych i korzystać bez ograniczeń z Stref Czystego Transportu w miastach.

Niezawodność

Prosta budowa sprawia, że samochody elektryczne są bardziej niezawodne i nie wymagają części okresowych napraw jak pojazdy spalinowe.

Dlaczego warto?

Statystyki mówią same za siebie!

%

rejestrowanych samochodów w Polsce ma ponad 11 lat

%

z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie są w Polsce

%

skontrolowanych aut przekracza dopuszczalne normy emisji związków tlenków węgla

https://rankomat.pl/samochod/niemal-polowa-polakow-sadzi-ze-samochody-nie-szkodza-srodowisku
https://www.focus.pl/artykul/ranking-smogu-na-50-najbardziej-zanieczyszczonych-miast-eu-az-36-jest-w-polsce-180509043616
https://rankomat.pl/samochod/samochod-do-10-tys-zl-jaki-wybrac-i-czym-sie-kierowac

Ładowarki do samochodów elektrycznych

Różnego typu ładowarki mogą być montowane nie tylko w prywatnych domach, ale również w biurach, hotelach, obiektach sportowych czy centrach handlowych. Dostępne są modele dostosowane zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Znalezienie optymalnego rozwiązania i zaspokojenie wszystkich potrzeb klienta związanych, z montażem ładowarki do samochodu elektrycznego nie jest trudne. Nasza wiedza i doświadczenie sprawia że możemy pomóc Ci w dokonaniu wyboru.

Carporty

Nowoczesne wiaty samochodowe z fotowoltaiką łączą w sobie funkcjonalność, troskę o środowisko i prestiż. Zapewniają możliwość ładowania Twojego samochodu elektrycznego w domu i korzystanie z darmowej energii lub mogą być tylko dodatkową powierzchnią przeznaczoną na panele słoneczne. Carporty tworzą nowoczesną przestrzeń parkingową i mogą być z sukcesem montowane i wykorzystywane w domach prywatnych, przy zakładach pracy czy hotelach.

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę

 

Zgoda

4 + 6 =

Chcesz Dowiedzieć się Więcej

Zapytaj nas o ofertę
specjalnie dla ciebie

 

Zadzwoń lub Skorzystaj
z formularza kontaktowego

Fotowoltaika dla elektromobilności

Jednym z niezmiernie istotnych elementów przeciwdziałania zmianom klimatycznym jest świadomość klimatyczna. Wśród ekologicznych alternatyw dość wysoko plasuje się elektromobilność. Dlaczego? Zasilanie pojazdu elektrycznego energią z odnawialnych źródeł energii, czyli tzw. „zielonym prądem” umożliwia zredukowanie emisji dwutlenku węgla. Mimo zalet związanych z ekologią, coraz większe znaczenie mają też kwestie ekonomiczne. Dlatego też rozwój elektromobilności tak szybko postępuje. Ale czym dokładnie jest elektromobilność i jak może się przyczynić fotowoltaika dla elektromobilności?

Czym jest elektromobilność i jak ma się ona do odnawialnych źródeł energii?

Elektromobilność w obecnych czasach ma bardzo duże znaczenie. Ustawodawstwo, które jej dotyczy obejmuje nie tylko e-pojazdy oraz ich części składowe. Dotyczy to również wszystkich aspektów produkcyjnych, działalności budowlanej i związanych z tym regulacji. Dlaczego pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej popularne? Osiągnąć to można dzięki szybkiemu postępowi technologicznemu oraz zaangażowaniu w promowanie pojazdów, które mają zerową emisję zanieczyszczeń – a to wszystko dzięki coraz większej świadomości klimatycznej. Dlatego też, elektryczne samochody są coraz częściej spotykane również na polskich drogach. Jak więc możesz połączyć odnawialne źródła energii i ładowanie samochodu elektrycznego?

Fotowoltaika do ładowania pojazdów elektrycznych

Energia elektryczna jest nadal bardziej opłacalna niż tradycyjne surowce, takie jak olej napędowy czy benzyna. Co więcej, samochody elektryczne wiążą się z niższymi kosztami eksploatacji, jako że nie wymagają częstego serwisu. Ale jak jeszcze bardziej obniżyć koszty związane z użytkowaniem samochodów elektrycznych? Fotowoltaika daje wiele możliwości wykorzystania energii płynącej prosto ze słońca. W przypadku elektromobilności warto rozważyć kompleksowe rozwiązanie, jakim jest instalacja fotowoltaiczna oraz własny magazyn energii. Co to daje? Produkowanie własnego prądu i magazynowanie go oznacza możliwość ładowania e-pojazdu pod Twoim domem lub firmą!

Wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej w elektromobilności

Fotowoltaika i elektromobilność to bardzo opłacalne połączenie. Auto elektryczne ładowane z użyciem własnej energii elektrycznej to niezależność, obniżenie kosztów, i elastyczność jeśli chodzi o ładowanie. Jeśli posiadasz samochód z napędem elektrycznym lub rozważasz zakup samochodu elektrycznego, pomyśl też o tym, aby posiadać własną stację ładowania. Możesz ją mieć dzięki rozwiązaniom, jakimi są instalacje fotowoltaiczne. Wtedy Twoja stacja ładowania będzie wykorzystywać instalację fotowoltaiczną do przetwarzania energii słonecznej w energią elektryczną. Wyprodukowany prąd możesz wykorzystać na potrzeby własne, między innymi do tego, aby ładować swój samochód elektryczny.

Zobacz, jakie carporty możemy Ci zaoferować!