Warning: Constant WP_CACHE already defined in /usr/home/ArdorSolis/domains/ardorsolis.pl/public_html/wp-config.php on line 4 Fotowoltaika dla rolników | ArdorSolis.pl

Fotowoltaika dla rolników

Panele fotowoltaiczne dla rolników pozwalają na generowanie długoterminowych oszczędności finansowych. To inwestycja w rozwój i stabilizację. Niezależność od stale rosnących cen energii elektrycznej oraz inwestycja w proekologiczne rozwiązania. Panele fotowoltaiczne można montować na budynkach gospodarczych lub posiadanym gruncie co daje szerokie możliwości korzystania z darmowego prądu.

Strona główna > Fotowoltaika > Dla rolników

Dlaczego warto?

Co możesz zyskać korzystając z instalacji fotowoltaicznych?

Darmowa energia

Od pierwszych dni po uruchomieniu Twojej instalacji zaczynasz zarabiać i korzystasz z energii dzięki słońcu.

Ekologia

Odchodząc od tradycyjnych źródeł pozyskiwania energii elektrycznej działasz na korzyść naszej planety.

Obniżenie kosztów działalności

Produkując swój własny prąd obniżasz znacząco koszty swojej działalności.

Stabilizacja

Instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie pozwala na pełną niezależności od stale rosnących cen energii.

Finansowanie Twojej instalacji

Twoje gospodarstwo rolne może wystąpić o dofinansowanie ze specjalnych projektów mających na celu wspieranie rozwoju sektora PV w rolnictwie. Pozwala to na zmniejszenie kosztów związanych z realizowaną inwestycją. Fotowoltaika w Twoim gospodarstwie może być również finansowana z kredytów przyznawanych na preferencyjnych warunkach.

Doświadczenie i profesjonalizm

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem. Nasi wykwalifikowani i certyfikowani montażyści realizowali instalacje różnej mocy, projektowane przez naszych doświadczonych pracowników. Realizując każdy projekt mamy na uwadze warunki w których instalacja ma pracować jak i odpowiednią konfigurację, zapewniającą maksymalną efektywność. Wszystko to przekłada się na długie lata bezawaryjnej pracy i komfort codziennego korzystania.

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę

 

Zgoda

4 + 5 =

Fotowoltaika dla rolnika – panele fotowoltaiczne dla rolników

Rolnictwo to sektor gospodarki najbardziej uzależniony od warunków atmosferycznych. Na wzrost plonów ogromny wpływ ma promieniowanie słoneczne. Od plonów zaś uzależnione jest kształtowanie się finansów gospodarstwa rolnego. Mimo, że praca rolników postrzegana jest głównie jako poleganie na tym co da natura, dzisiejsza technologia znacznie zwiększa wydajność i efektywność producentów wyrobów rolniczych. Jaki związek ma z tym inwestycja w instalację fotowoltaiczną? Jak działa fotowoltaika dla rolnika?

Korzyści z instalacji fotowoltaicznej dla rolnika

Wykorzystywane coraz częściej urządzenia i systemy elektryczne w gospodarstwach rolnych, powodują znaczne zwiększenie kosztów za energię elektryczną. Co więcej, podwyżki cen energii pogarszają sytuację i z tego względu warto szukać innowacyjnych rozwiązań. Jeśli wiesz już jak działa fotowoltaika, nic nie stoi na przeszkodzie aby poznać korzyści z niej płynące. Prowadzenie działalności rolniczej wiąże się z wysokimi kosztami, a montaż instalacji fotowoltaicznej pozwoli znacznie te koszty obniżyć, szczególnie jeśli chodzi o rachunki za prąd. Instalacja fotowoltaiczna stanowi ogromną pomoc dla gospodarstw rolnych – posiadając własną mikro elektrownię masz możliwość zaopatrywać w energię elektryczną urządzenia wykorzystywane do hodowli zwierząt i uprawy roślin. Panele fotowoltaiczne mogą być zamontowane na dachu lub na gruncie, na przykład na nieużytkach rolnych. Istotna jest tutaj jak najlepsza ekspozycja na słońce. Niezależność energetyczna, jaką dają odnawialne źródła energii oraz możliwość własnej produkcji energii to rozwiązanie, na które warto się zdecydować. Korzyści płynące z fotowoltaiki dla rolników są tym bardziej wyraźne, iż istnieje możliwość skorzystania z ulgi inwestycyjnej. Zakres kosztów kwalifikowanych dla gospodarstwa rolnego zostaje obliczony z uwzględnieniem dochodów oraz wysokości podatku rolnego.

Wysokość dofinansowania możemy obliczyć za Ciebie – skorzystaj z darmowej wyceny i sprawdź, jakie dotacje będą dla Ciebie korzystne!