Warning: Constant WP_CACHE already defined in /usr/home/ArdorSolis/domains/ardorsolis.pl/public_html/wp-config.php on line 4 Carporty - wiaty fotowoltaiczne | ArdorSolis.pl

Carporty

Wiata fotowoltaiczna to ciekawy sposób na maksymalne wykorzystanie powierzchni dachu i miejsca parkingowego dla Twojego samochodu. Możesz go wykorzystać jako dodatkową powierzchnię pod panele jak i miejsce na Twój samochód. Gdy rozbudujesz go o domową ładowarkę będzie on wygodną i komfortową stacją ładowania. Carporty mogą być montowane zarówno w prywatnych domach jak i firmach lub przedsiębiorstwach.

Strona główna > Elektromobilność > Carporty

Wiata na samochód z panelami słonecznymi

Fotowoltaiczne Carporty to doskonały sposób na efektywne wykorzystanie wolnej powierzchni na dachu wiaty samochodowej. Nowoczesny Carport może być częścią Twojej instalacji fotowoltaicznej w momencie gdy na przykład teren wokół nieruchomości lub jej dach nie pozwala na położenie tylu paneli ile potrzebujesz. To również dobry sposób na powiększenie już istniejącej instalacji jeżeli okazuje się, że dotychczasowa jest niewystarczająca.

Carport z ładowarką do samochodu elektrycznego

Nowoczesny Carport z panelami fotowoltaicznymi pozwala również na wyposażenie go w ładowarkę do samochodów elektrycznych. W ten sposób możesz mieć do dyspozycji nowoczesne miejsce parkingowe na którym możesz ładować swój samochód. To doskonałe rozwiązanie w prywatnych domach ale również w hotelach, centrach konferencyjnych czy firmach posiadających samochody elektryczne.

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę

 

Zgoda

7 + 7 =

Carporty – wiaty fotowoltaiczne jako stacje ładowania samochodów elektrycznych

Posiadasz lub planujesz zakup samochodu elektrycznego i zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Posiadanie własnej stacji ładowania to bez wątpienia świetny pomysł, nie ma bowiem nic lepszego jak możliwość ładowania samochodu pod własnym domem lub swoją firmą, za pomocą własnej ładowarki do samochodów. Tym bardziej, kiedy publiczne punkty ładowania nie zawsze są łatwo dostępne, a czas ładowania jest długi. Ale co zrobić, aby było to opłacalne? Wiaty garażowe jako carporty – stacje ładowania samochodów elektrycznych. To brzmi dobrze. Jednak jeszcze lepsze wydają się carporty z instalacją fotowoltaiczną. Ale jak ma to działać?

Wiaty fotowoltaiczne – przydomowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Wiata fotowoltaiczna to swego rodzaju „słoneczny dach”. Może być on częścią terenu wokół każdego domu lub firmy. Taka wiata pełni kilka funkcji jednocześnie – osłania Twój samochód elektryczny przed opadami deszczu, śniegu lub gradu, a dodatkowo dzięki zainstalowanej fotowoltaice pełni funkcję stacji ładowania dla Twojego pojazdu elektrycznego. Podstawową różnicą pomiędzy wiatą fotowoltaiczną a tradycyjnymi, naziemnymi systemami fotowoltaicznymi to jej większy rozmiar i wysokość nad ziemią. Co za tym idzie, taka wiata oferuje dużo bardziej efektywne spożytkowanie przestrzeni. Wiata fotowoltaiczna wymaga mniej terenu do zagospodarowania. Panele fotowoltaiczne postawione na ziemi pełnią jedynie funkcję mikro elektrowni. Carport jako wiata fotowoltaiczna produkuje prąd, stanowi stację, przy której a i dodatkowo jest schronieniem dla auta! Zapewnia też cień i chroni auto przed ekspozycją na słońce. Fotowoltaiczny carport ma również możliwość przechwytywania wody deszczowej, którą możesz wykorzystać np. do podlewania terenów zielonych. Konstrukcja wiaty pozwala jej wytrzymać nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Szybkość ładowania pojazdu w niektórych przypadkach może się różnić, w zależności od tego, czy ładujesz prądem stałym, czy prądem zmiennym. W celu zapewnienia maksymalnej produkcji energii pamiętaj, aby zadaszenie skierowane było na południe, ewentualnie na strony wschód-zachód. Bądź bardziej eko, a swój pojazd elektryczny zasilaj dzięki odnawialnym źródłom energii!

Sprawdź, jakie inne korzyści niesie za sobą fotowoltaika!