Warning: Constant WP_CACHE already defined in /usr/home/ArdorSolis/domains/ardorsolis.pl/public_html/wp-config.php on line 4 Elektryczne maty grzewcze | ArdorSolis.pl

Elektryczne maty grzewcze

Ogrzewanie podłogowe to nowoczesne i uniwersalne rozwiązanie dla wszytkich domów posiadających niskie zapotrzebowanie na energię. W efektywny i wygodny sposób zapewnią Ci ciepło i komfort w Twoim domu. W połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną pozwolą na pełne wykorzystanie produkowanej energii i znaczące oszczędności kosztów w trakcie całego roku.

Strona główna > Fotowoltaika > Elektryczne maty grzewcze

Fotowoltaika
i ogrzewanie podłogowe

Możesz w pełni wykorzystać produkowaną w swojej instalacji fotowoltaicznej energię na ogrzanie domu. Zastosowanie w takim przypadku ogrzewania podłogowego opierającego się na matach zasilanych prądem zapewnia wygodny i efektywny system ogrzewania. Jest on prosty w montażu i wygodny w użytkowaniu, a dzięki darmowej energii, bardzo opłacalny.

Maty grzewcze podłogowe

Elektryczna mata podłogowa grzewcza, to nowoczesny sposób na ciepłą podłogę w całym domu. Ogrzewanie na całej powierzchni podłogi zapewnia optymalne parametry cieplne, a sam system w żaden sposób nie jest zależny od posiadanej instalacji centralnego ogrzewania. Można nim w dowolny, wygodny i efektowny sposób sterować. Mata podłogowa grzewcza składa się z systemu przewodów układanych na specjalnej siatce z włókna szklanego. Jej instalacja nie powoduje podniesienia poziomu posadzki, zapewniając przyjemne uczucie ciepłej podłogi, które dodatkowo podniesie komfort użytkowania każdego wnętrza. Decydując się na tego typu rozwiązanie, można stworzyć w swoim domu inteligentny system grzewczy, który będzie jednocześnie niezawodny i energooszczędny.

Dlaczego warto

Co możesz zyskać korzystając
z elektrycznych mat grzewczych

Wygoda i szybkość montażu

Elektryczne maty grzewcze nie wymagają skomplikowanego montażu, są proste w instalacji i łatwe w uruchomieniu.

Ekologia

Dzięki skojarzeniu elektrycznego ogrzewania i instalacji fotowoltaicznej możesz ogrzewać swój dom zieloną energią.

Estetyka pomieszczeń

Pomieszczenie bez kaloryferów jest prostsze do umeblowania i lepiej się prezentuje jako całość.

Wysoka efektywność

Ten rodzaj ogrzewania jest prosty w obsłudze i regulacji oraz ma dużą efektywność cieplną.

Niskie koszty eksploatacji

Korzystanie z elektrycznych mat grzewczych nie generuje wysokich kosztów pod warunkiem sprzężenia ich z własną fotowoltaiką.

Szybkość reakcji

Instalacje wykorzystujące prąd mają szybki czas reakcji i często są bardziej efektywne od pozostałych rodzajów ogrzewania podłogowego

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Mata grzejna jako istotny element ogrzewania podłogowego to optymalne i równomierne ogrzewanie pomieszczeń, w którym przebywają domownicy. Mata grzewcza elektryczna tym samym zapewnia komfort cieplny i jest świetną alternatywą dla tradycyjnych grzejników. Można zdecydować się na takie rozwiązanie na etapie projektu lub w czasie remontu danego pomieszczenia. Maty elektryczne podłogowe z powodzeniem zastępują klasyczne grzejniki. Są one w pełni wystarczające, by zapewnić Ci równe ogrzewanie pomieszczenia, które będzie równie wydajne co tradycyjne instalacje. Elektryczne maty grzewcze pod panele lub płytki ceramiczne są bardzo łatwe w montażu. Do jej zamocowania na posadzce nie potrzebujesz specjalnych narzędzi, ponieważ siatka jest samoprzylepna. Ogrzewaniem podłogowym możesz bez problemu sterować przy pomocy termostatu z czujnikiem podłogowym.

Ogrzej dom z fotowoltaiką

Obok rosnących cen prądu widzimy również stale rosnące ceny pozostałych mediów. Szczególnie energii związanej z pozyskiwaniem ciepła w naszych domach. Inwestycja w fotowoltaikę i chęć uniezależnienia się od tych podwyżek może dotyczyć również rozpatrzenie ogrzewania domu prądem z fotowoltaiki. Połączenie darmowego pozyskiwania prądu i wysokoefektywnych metod ogrzewania opartych na tym rodzaju energii może przynieść spore oszczędności i pozytywne zmiany w Twoim budżecie.

Mata grzewcza pod płytki

Zastosowanie w domach jednorodzinnych nowoczesnych systemów ogrzewania podłogowego to wydajny i efektywny sposób na utrzymanie wysokiego komfortu cieplnego. W połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną pozwala na wykorzystanie produkowanej we własnym zakresie energii elektrycznej. Ułożenie mat grzewczych pod płytkami ceramicznymi w korytarzu czy łazience pozwala na pełne wykorzystanie możliwości nowoczesnej maty grzewczej. Montaż maty grzejnej nie jest skomplikowany, po prawidłowym ułożeniu maty, nakłada się na nią warstwa kleju elastycznego oraz płytki. Ogrzewanie elektryczne podłogowe zapewnia odpowiednią temperaturę w każdym pomieszczeniu nie zależnie od podłoża. Wysoka trwałość i fakt, że instalacja tego typu nie wymaga przeglądów daje nam pewność i spokój korzystania z zamontowanej na długie lata.

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę

 

Zgoda

4 + 3 =

Maty grzewcze elektryczne – ogrzewanie podłogowe

Co stoi na przeszkodzie, aby mieć ciepłą podłogę w domu? Jeśli lubisz czuć ciepło pod stopami, dobrym rozwiązaniem jest położenie mat grzewczych pod podłogą w Twoich wnętrzach. Bez wątpienia jest to dobre rozwiązanie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Podłogowe maty grzejne możesz umieścić zarówno pod panele, jak i pod płytki. Czy nie jest przyjemnym chodzenie po podłodze, gdy płytki ceramiczne są ciepłe? Maty grzewcze elektryczne są alternatywą dla grzejników tradycyjnych, przez co stały się w ostatnich latach bardzo popularnym elementem ogrzewania podłóg. Jaka jest zasada ich działania i jakie są ich zalety?

Maty grzewcze w Twoim podłogowym systemie ogrzewania

Myślisz nad założeniem ogrzewania podłogowego, ale przeraża Cię wizja rozkładania setek rurek? Mamy dla Ciebie alternatywę – elektryczne maty grzewcze. Największą ich cechą jest to, że możesz samodzielnie zamontować je w swoim systemie ogrzewania. A to dlatego, że montaż maty grzejnej nie jest zbyt skomplikowany. bezpośrednio na wylewce na całej powierzchni podłogi i przykryć panelami lub płytkami. Siatka samoprzylepna mat grzejnych zapobiega przesuwaniu się mat. Maty dostosowywane są do Twoich preferencji – mogą być dowolnej długości oraz mieć różną moc. Elektryczna mata grzewcza tworzy świetną parę wraz z instalacją fotowoltaiczną. Fotowoltaika pozwala produkować własny prąd, a ten jest niezbędny do działania mat pod Twoją podłogą. Na czym to polega? Etap budowy domu jest idealnym czasem na podejmowanie decyzji odnośnie takich rozwiązań. Mimo to, system ten możesz również zainstalować w trakcie remontu. Instalacja składa się z siatki z włókna szklanego, a kable grzewcze na matach zamieniają energię elektryczną w ciepło. Przed położeniem mat musisz wykonać w ścianie kanał, gdzie umieścisz przewód z czujnikiem podłogowym i końcówki kabla zasilającego.

Mata grzejna jest dobrym rozwiązaniem zarówno w domu, jak i w biurze. Sprawdź też co proponujemy w temacie folii na podczerwień!