Warning: Constant WP_CACHE already defined in /usr/home/ArdorSolis/domains/ardorsolis.pl/public_html/wp-config.php on line 4 Ładowarki do samochodów | ArdorSolis.pl

Ładowarki do samochodów
elektrycznych

Rozwój elektromobilności sprawia, że popyt na prywatne i publiczne stacje ładowania staje się coraz większy. Odpowiednio dobrana ładowarka może być uzupełnieniem domowej instalacji fotowoltaicznej i służyć ładowaniu Twojego samochodu elektrycznego. W firmie może być również koniecznym elementem posiadania floty elektrycznej. Miejskie ładowarki to również sposób na opłacalny biznes.

Strona główna > Elektromobilność > Ładowarki do samochodów

Dofinansowanie Elektromobilności

Z bezzwrotnych dotacji na budowę infrastruktury związanej z elektromobilnością mogą skorzystać samorządy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz rolnicy indywidualni. Również kolejne wznowienia programu “Mój Prąd” obejmuje możliwość częściowego dotowania zakupu ładowarki do samochodu w domach prywatnych. Własna instalacja fotowoltaiczna i różnego rodzaju dotacje i dofinansowania sprawiają, że transport samochodami elektrycznymi rozwija się w coraz szybszym tempie.

Ekologiczny transport w Twoim domu i firmie

Samochody elektryczne wykorzystywane są już nie tylko w prywatnym czy miejskim transporcie, ale również w różnego typu przedsiębiorstwach i firmach usługowych. Instalacje fotowoltaiczne w firmach mogą być początkiem rozwijania elektrycznej floty pojazdów firmowych. Dzięki zielonej energii i proekologicznym rozwiązaniom Twoja firma może brać aktywny udział w trwających zmianach.

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę

 

Zgoda

7 + 6 =

Ładowarki do samochodów elektrycznych

Carporty, czyli stacje ładowania samochodów elektrycznych to coraz częściej spotykany element otaczającego nas krajobrazu. Nic dziwnego – elektromobilność zyskuje na popularności. Samochody wspomagane napędem elektrycznym natomiast muszą mieć dostęp do punktów, w których zasilą się prądem przed dalszą podróżą. Z tego powodu własna stacja ładująca aut elektrycznych to coś, na co decyduje się coraz więcej osób. Jakie ładowarki do samochodów elektrycznych są najlepsze i czy inwestycja w te urządzenia na własny użytek się opłaca?

Ładowanie samochodu elektrycznego – rodzaje ładowarek i opłacalność własnej stacji ładowania

Przydomowa ładowarka, która zasili Twój samochód elektryczny kiedy tego potrzebujesz, to bez wątpienia dobre i wygodne rozwiązanie. Nie musisz martwić się o to, aby szukać publicznego carportu, a Twój samochód ładuje się w bezpiecznym miejscu. Ładowarki mogą być stacjonarne albo przenośne. Jedne i drugie pozwalają na zasilenie samochodu energią w domu. Wystarczy, że auto zostanie podłączone wieczorem – rano masz pełną baterię, a Twój pojazd jest gotowy do jazdy. Cechą ładowarek mobilnych jest to, że możesz wziąć je ze sobą w podróż, warto jednak zwrócić uwagę na ich różną moc ładowania. Myślisz o własnym carporcie ale zastanawiasz się ile to będzie kosztować i czy jest to opłacalne? Sam carport to na pewno dobra inwestycja dla każdego posiadacz pojazdów elektrycznych. Natomiast jeśli chcesz, aby ładowanie auta nie zwiększyło drastycznie rachunków za prąd zmienny, z którego korzystasz w domu czy swojej firmie, warto rozważyć połączenie własnej stacji ładowania z instalacja fotowoltaiczną. Zwiększa się bowiem liczba osób prywatnych i przedsiębiorców, którzy wykorzystują instalację fotowoltaiczną do ładowania swoich elektrycznych pojazdów. Dlaczego tak się dzieje? Fotowoltaika daje możliwość czerpania korzyści z odnawialnych źródeł energii i produkowania własnego prądu, który ma tak duże znaczenie w elektromobilności. Dlatego carport w postaci wiaty fotowoltaicznej to najlepsze rozwiązanie szczególnie, że ceny za wykorzystanie energii elektrycznej dotykają wszystkich, najbardziej zaś przedsiębiorców.

Wiesz już jak mogą być ładowane samochody elektryczne i że własna stacja ładowania samochodów jest opłacalną inwestycją. Zobacz, jakie rozwiązania w kwestii carportów możemy Ci zaoferować!