Warning: Constant WP_CACHE already defined in /usr/home/ArdorSolis/domains/ardorsolis.pl/public_html/wp-config.php on line 4 FAQ - Ardor Solis
Instalacja Fotowoltaiczna
Co uwzględniają systemy fotowoltaiczne?

Najbardziej widoczne są oczywiście same panele słoneczne, które zasłaniają najczęściej dach, lub tylko jego część. Wykorzystujemy do tego czarne moduły, które nie tylko są efektywne, ale również są estetyczne, dzięki czemu Twój dom, lub firma nie straci na uroku.

Kolejnym elementem, z którego składają się systemy fotowoltaiczne jest falownik, który służy do konwertowania prądu oraz kontroli parametrów. Wykorzystujemy do tego falowniki niemieckich firm Fronius oraz Solaredge i Huawei, które są czołowymi firmami w branży fotowoltaicznej.

Do tego dochodzą również odpowiednie zabezpieczenia oraz możliwość dodatkowej rozbudowy systemu o magazyn energii, z którego pomocą staniesz się w pełni niezależny.

Jaki jest koszt założenia instalacji fotowoltaicznej?

Jest to oczywiście kwestia indywidualna. Jednak należy liczyć się z kwotami rzędu 20-25 tys. zł dla gospodarstwa domowego (takie panele pokryją zapotrzebowanie na prąd dla sprzętu RTV/AGD oraz oświetlenia). Przy takiej inwestycji, jej koszt zwraca się po około 6 latach, a to wszystko dzięki licznym dofinansowaniom dostępnym na rynku.

Czy można określić zapotrzebowanie energetyczne na własną rękę?

Wykonanie tego samodzielnie jest możliwe, jednak będą to jedynie kwoty w przybliżeniu, dlatego nie należy sugerować się takimi wyliczeniami w 100%.

W celu określenia dokładnego zapotrzebowania zachęcamy do kontaktu z nami. Zajmiemy się tą kwestią za ciebie i dzięki odpowiednim urządzeniom obliczymy dokładne zapotrzebowanie Twojego domu lub przedsiębiorstwa na energię elektryczną.

Przez jaki okres panele będą produkowały prąd?

Panele fotowoltaiczne mają na siebie gwarancję 25 lat. Jednak po tym okresie produkują one nadal minimum 80% energii. Z tego powodu jest to inwestycja nawet na całe życie, dzięki której zaoszczędzisz ogromne pieniądze.

Korzystamy wyłącznie z najnowocześniejszego sprzętu od zaufanych dostawców, aby zapewnić dla naszych klientów bezpieczną energię przez długie lata.

Usługa
Jak długo trwa założenie instalacji?

Zwykle zajmuje to 2 dni, jednak w przypadku bardziej skomplikowanych dachów może przeciągnąć się on do 3 dni, ponieważ zależy nam na dokładnym wykonaniu oraz na najkorzystniejszych efektach.

W przypadku firm oraz większych projektów czas wykonania instalacji ustalany jest indywidualnie z klientem.

Czy system fotowoltaiczny należy obsługiwać?

Nie! Cały system działa bezobsługowo, a Ty nie musisz się niczym przejmować i niczego ustawiać. W zestawie otrzymujesz jednak dostęp do aplikacji, w celu monitorowania systemu i sprawdzania tego, ile prądu udało się wyprodukować za pomocą paneli.

Co jeśli dach domu nie jest skierowany na południe?

W takim wypadku montaż odbywa się na obu stronach dachu lub w przypadku dachów płaskich, stawiane są one na specjalnych konstrukcjach, aby ilość zbieranej energii zawsze była na jak najbardziej optymalnym poziomie. Nie stanowi to więc żadnego problemu w praktyce. Jeśli dach Twojego domu jest skierowany w inną stronę niż na południe, to wcale nie skreśla możliwości czerpania korzyści z instalacji fotowoltaicznej na tak samo efektywnym poziomie.

W jakim miejscu można założyć instalację fotowoltaiczną?

Panele słoneczne można zamontować zarówno na dachu, jak i na gruncie.

Wiele osób obawia się montażu paneli słonecznych na płaskim dachu, jednak całkowicie niepotrzebnie, ponieważ w takim wypadku są one montowane na specjalnej konstrukcji, aby były skierowane w odpowiednią stronę, dla wyłapania jak największej ilości promieni słonecznych. Dach nie musi być również skierowany na południe, gdyż równie wysokie zyski energii możesz uzyskać na dachu skierowanym na wschód/zachód.

Działanie Instalacji fotowoltaicznej
W jaki sposób działa system fotowoltaiczny?

Wbrew pozorom nie jest to aż tak skomplikowana kwestia. Zadaniem paneli fotowoltaicznych jest ściąganie promieni słonecznych i przekazywanie zebranej energii do falownika. Falownik przemienia wytworzony prąd na prąd przemienny, który jest już gotowy do korzystania w codziennym środowisku. W tym momencie możesz już korzystać z darmowego prądu w całym Twoim domu, lub przedsiębiorstwie.

W przypadku firm oraz większych projektów czas wykonania instalacji ustalany jest indywidualnie z klientem.

Czy instalacja fotowoltaiczna działa również zimą?

Oczywiście, że tak. Jednak zimą, dzień jest znacznie krótszy, więc ilość wytwarzanego prądu jest adekwatnie niższa. Dlatego ważne są odpowiednie obliczenia, tak by nadwyżka prądu wyprodukowana w okresie letnim, była wystarczająca do wykorzystania zimą.

Co może zasilać instalacja fotowoltaiczna?

Dosłownie wszystkie urządzenia elektryczne z domu, gospodarstwa, lub przedsiębiorstwa. Nie ma, w tej kwestii praktycznie żadnych ograniczeń, dlatego wszystkie urządzenia elektryczne, z których korzystasz będą nadal działały jak dotychczas. Z tym, że koszty za prąd będą wynosiły nawet 0zł.

Czy niewykorzystana energia przepada?

Wszyscy którzy rozpoczną korzystanie z fotowoltaiki od 1 kwietnia 2022 będą rozliczać się w systemie net-billingu. Energia wyprodukowana ze słońca będzie sprzedawana do sieci i kupowana przez prosumenta po cenach rynkowych. Od 1 lipca 2022 roku do 30 czerwca 2024 roku. Nadwyżki energii będą rozliczane w oparciu o średnie ceny rynkowe energii elektrycznej z poprzedniego miesiąca. Od 1 lipca 2024 roku nadwyżki energii elektrycznej rozliczane będą z zastosowaniem taryf dynamicznych według cen godzinowych. Odrębnie będzie rozliczana energia wprowadzona i pobierana z sieci elektroenergetycznej. Wprowadzana energia będzie rozliczana po cenach giełdowych godzinowych, natomiast energia pobierana będzie zgodna z taryfą sprzedawcy

Pieniądze ze sprzedaży nadwyżek energii przez rok będą w „depozycie”. Konsumenci będą mogli płacić tymi środkami za moc pobieraną z sieci, a niewykorzystane kwoty będą wypłacane. Wprowadzony został jednak górny limit mocy, za którą można wypłacić środki. Z nadprodukcji prosumenci dostaną maksymalnie 20% wartości mocy wprowadzonej do sieci w danym miesiącu.

Czy panele nie zniszczą się podczas gradu, lub mocnego wiatru?

Panele wykonywane są w taki sposób, aby przetrwały w najtrudniejszych warunkach. Dlatego nie trzeba się obawiać gradu, który mógłby je uszkodzić. Potwierdzają to liczne testy wykonywane przed wypuszczeniem paneli na rynek oraz obserwacje już zamontowanych systemów. Panele będą działały niezmiennie nawet po najmocniejszej burzy.

Jedyna opcja, gdy panele fotowoltaiczne mogą produkować mniejszą ilość prądów jest wtedy, gdy będą pokryte zbyt grubą ilością śniegu, który będzie uniemożliwiał wyłapanie promieni słonecznych.

Folie grzewcze
Czym jest folia grzewcza?
To elastyczny, cienki grzejnik wykorzystujący promieniowanie podczerwone. Folie grzewcze są stosowane z powodzeniem do ogrzewania powierzchniowego domów, biur czy pomieszczeń gospodarczych. To nowoczesne rozwiązanie zasilane energią elektryczną zapewniające prostą obsługę, precyzyjne sterowanie i efektywne wykorzystanie energii.
Jaka jest gwarancja na folie grzewczą?

Gwarancja na folie grzewcze instalowane przez autoryzowanego instalatora wynosi 15 lat.

Czy folia grzewcza samodzielnie ogrzeje mój dom?
Folia grzejna jest systemem samodzielnym, może być zainstalowana jako ogrzewanie podłogowe, ścienne lub sufitowe. Gwarantuje komfortowe ciepło w przypadku zastosowania jako jedyne źródło ogrzewania w domu.
Czy folia grzewcza jest szkodliwa?
Folia grzewcza pracuje w oparciu o emisję promieniowania podczerwonego, które wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Ogrzewanie tego typu nie powoduje cyrkulacji powietrza więc w odróżnieniu od ogrzewania konwekcyjnego nie wymusza jego ruchu, a tym samym ogranicza unoszenie się kurzu i alergenów w powietrzu. Dodatkowo ogrzewanie powierzchniowe wpływa na osuszanie budynku i minimalizuje ryzyko rozwoju grzybów i pleśni.
Jaka jest rożnica pomiędzy folia grzewczą a matą grzewczą?
Podstawową różnicą jest czas reakcji i nagrzania powierzchni do oczekiwanej temperatury. W przypadku mat jest on dłuższy. Folia grzejna grzeje na całej powierzchni, a nie tylko miejscowo tak jak maty. Dzięki temu jest ona bardziej energooszczędna. Jeszcze jedną różnicą jest sposób montażu, folia jest cienka i nie podnosi poziomu podłogi, może być montowana na sucho. Maty grzejne wymagają zalania ich klejem i najlepiej nadają się pod płytki ceramiczne lub kamień.
Jakie jest zużycie energii przez folie grzewcze?

Folie grzewcze zużywają taką ilość energii jaka jest potrzebna do osiągnięcia zaprogramowanej temperatury. Jej ilość zależy wyłącznie od izolacji budynku. Charakterystyka energetyczna budynku pozwala na dokładne określenie rzeczywistych kosztów eksploatacji.

Przykładowe koszty ogrzewania domu o powierzchni 120m2 z wykorzystaniem folii grzewczych w zależności od stopnia zapotrzebowania na energię:

  • Dla klasy Energetycznej budynku „pasywna A+” – Koszt eksploatacji 52 zł / msc
  • Dla klasy Energetycznej budynku – Bardzo dobra A – 104 zł / msc
  • Dla klasy Energetycznej budynku – Dobra B – 234 zł / msc
  • Dla klasy Energetycznej budynku – Średnia C – 416 zł / msc

Przy odpowiednio skonfigurowanej instalacji fotowoltaicznej koszty ogrzewania wynoszą 0 zł.

Jaka jest żywotność folii grzewczej?

Żywotność folii grzewczych dzięki zastosowanym technologiom określona jest na 100 lat.

Czym mogę wykończyć podłogę ?

Podłoga pod ogrzewanie podłogowe powinna być stworzona z materiału doskonale przewodzącego ciepło. W przypadku zastosowania mat na podczerwień najczęściej wykorzystywanym wykończeniem są panele lub drewniana podłoga, która również może być zastosowana na ogrzewanie podłogowe tego typu. Dla całkowitej pewności zalecamy zapoznanie się z informacjami producenta dotyczącymi konkretnych produktów i sprawdzenia czy można je wykorzystać do tego celu.

Elektryczne maty grzewcze
Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe matą?

Maty grzewcze pod panele oraz płytki ceramiczne, doskonale sprawdzają się w domach, w których mieszkają alergicy. W odróżnieniu od tradycyjnych systemów ogrzewania podłogowego, mata grzewcza nie powoduje gromadzenia się zanieczyszczeń na posadzkach, co daje również możliwość rzadszego sprzątania podłóg. Maty grzewcze są systemem szczelnym i doskonale nadają się do łazienek i miejsc pokrytych płytkami.

Jaki klej i fugę do płytek zastosować na matę pod kafelki?

Zarówno klej jak i fuga muszą być elastyczne i dostosowane do ogrzewania podłogowego.

Czy można stosować maty grzewcze pod panele?

Aby efektywnie wykorzystać możliwości elektrycznego ogrzewania pod panele zaleca się stosowanie folii grzewczych, maty grzewcze sprawdzają się pod płytki ceramiczne lub kamień.

Czym mogę wykończyć podłogę ?

Podłoga pod ogrzewanie podłogowe powinna być stworzona z materiału doskonale przewodzącego ciepło. Jednym z najpopularniejszych wyborów pokrycia ogrzewanej podłogi, są płytki ceramiczne lub kamienne, głównie ze względu na ich niski opór cieplny. To praktyczne rozwiązanie w przedpokoju, kuchni czy łazience – czyli tam, gdzie warto zastosować materiały łatwe w utrzymaniu czystości.

Termostaty
Termostat elektroniczny - jak działa?
Termostat umożliwia stałe monitorowanie temperatury w domu oraz planowanie jej zmian. Elektroniczne termostaty to prosty i szybki sposób na utrzymanie najbardziej optymalnej temperatury. Dodatkowo umożliwiają planowanie zmian temperatury w określonych godzinach. Odpowiednie zaplanowanie temperatur w każdym pomieszczeniu z użyciem termostatów, pozwala w pełni wykorzystać możliwości instalacji elektrycznego ogrzewania i zminimalizować jej koszty.
Jak zdalnie kontrolować temperaturę w domu?
Odpowiednie modele termostatów elektronicznych posiadają możliwość sterowania ich przez specjalne aplikacje. Łączą się z siecią Wi-Fi w domu i umożliwiają zmianę temperatury za pomocą smartfona. Zdalne sterowanie termoregulatorem to gwarancja maksymalnego komfortu oraz dużych oszczędności.
Czy możliwe jest zablokowanie termostatu przed dziećmi?
Tak, jest to możliwe. Odpowiednie modele termostatów mają możliwość zablokowania dostępu osobom nie upoważnionym.
Programowalny regulator temperatury - dlaczego warto?
Termoregulator z programowaniem temperatury pozwala na bezobsługową pracę całego systemu. Możemy jednorazowo zaplanować wyższą temperaturę w dzień i niższą w nocy. Dzięki temu temperatura w domu będzie stała bez względu na pogodę na zewnątrz. Inwestycja w termoregulatory ma również wymierne korzyści finansowe. Można wyłączyć ogrzewanie, gdy nikogo nie ma w domu lub zmniejszyć jego wydajność w nocy.

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę

 

Zgoda

11 + 8 =