Warning: Constant WP_CACHE already defined in /usr/home/ArdorSolis/domains/ardorsolis.pl/public_html/wp-config.php on line 4 Fotowoltaika dla domu - instalacje fotowoltaiczne | ArdorSolis.pl

Fotowoltaika dla Domu

Szukasz sposobu na zmniejszenie Swoich rachunków za prąd?

Dzięki zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych na dachu swojego domu, można zmniejszyć koszty energii elektrycznej oraz przyczynić się do ochrony środowiska. Panele fotowoltaiczne są w stanie wykorzystać energię słoneczną, aby zasilać urządzenia w domu oraz magazynować energię w akumulatorach. W ten sposób można znacznie zmniejszyć koszty rachunków za energię elektryczną i jednocześnie zwiększyć niezależność energetyczną swojego domu.

Dlaczego warto?

Co możesz zyskać korzystając z instalacji fotowoltaicznych?

Bezobsługowy i bezawaryjny system na lata

Dzięki wysokiej jakości komponentom i profesjonalnym, certyfikowanym monterom. Twoja instalacja będzie działać wydajnie i bezawaryjnie przez długi czas.

Niezależność finansowa

Fotowoltaika w Twoim domu gwarantuje Ci niezależność od stale rosnących cen prądu. Koszty te rosną z roku na rok i będą wzrastać nadal.

Czyste źródło energii

W czasie pracy instalacja fotowoltaiczna nie emituje zanieczyszczeń szkodliwych dla środowiska. Możliwy jest także recykling paneli fotowoltaicznych.

Oszczędności od pierwszego dnia

Już od pierwszego dnia, w którym rozpoczniesz produkowanie prądu w Twojej domowej instalacji fotowoltaicznej zaczynasz oszczędzać. Każdy dzień to realne zyski dla Twojego portfela.

Najnowsza technologia w Twoim domu

Poszczególne elementy każdej montowanej przez nas instalacji to technologiczne osiągnięcia znanych i renomowanych marek z sektora PV.

Podniesienie wartości Twojej nieruchomości

Instalacja fotowoltaiczna to element domu, który obecnie jest poszukiwany przez klientów rynku nieruchomości.

Sprawdź koszt Instalacji Fotowoltaicznej

Instalacja fotowoltaiczna od Ardor Solis na dachu domu pokrytym dachówką czarną zastosowano moduły fullback

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5 kW zasilać dom jednorodzinny oraz może przynosić znaczne korzyści finansowe, ponieważ pozwala na znaczną redukcję rachunków za energię elektryczną

Instalacja fotowoltaiczna od Ardor Solis na dachu domu płaskim zostosowano konstrukcje balastową

Instalacja fotowoltaiczna 8 kW

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 8 kW może zasilać duży dom jednorodzinny, firmę oraz może przynosić znaczne oszczędności na rachunkach za energię elektryczną

Instalacja fotowoltaiczna od Ardor Solis na gruncie

Instalacja fotowoltaiczna 10 kW

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kW może zasilać duże domy i gospodarstwa, firmy, hotele. Instalacja taka pokryje zapotrzebowanie  na energie w domach ogrzewanych pompami ciepła.

Dofinansowanie Fotowoltaiki

Montaż instalacji fotowoltaicznej to rozwiązanie przyjazne środowisku i efektywny sposób na oszczędzanie. Opłacalność tego rodzaju inwestycji wzrasta dzięki ogólnopolskim programom wspierającym odnawialne źródła energii.

Jednym z takich programów jest „Mój Prąd” który umożliwia otrzymanie dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej w wysokości nawet 50% kosztów.

Ponadto, wiele gmin i powiatów w Polsce oferuje programy dotacyjne na instalację fotowoltaiczną, których celem jest zachęcenie mieszkańców do korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Potrzebne na tą inwestycję środki możesz zyskać również dzięki dedykowanym kredytom przeznaczonym na rozwój OZE. Zobacz z jakich programów oferujących wsparcie możesz obecnie skorzystać i na jakich warunkach uzyskać korzystny kredyt.

Mój Prąd 5.0 – Dofinansowanie do:

 • do mikroinstalacji PV o mocy 2-10 kW – do 7 tys. zł (6 tys. zł bez elementów towarzyszących)
 • do magazynu energii elektrycznej – do 16 tys. zł;
 • do systemu EMS / HEMS – do 3 tys. zł;
 • do kolektorów słonecznych – 3,5 tys. zł;
 • do magazynu ciepła – do 5 tys. zł lub
 • do pompy ciepła powietrze-powietrze – 4,4 tys. zł lub
 • do gruntowej pompy ciepła – 28,5 tys. zł lub
 • do pompy ciepła powietrze-woda – 12,6 tys. zł lub
 • do pompy ciepła powietrze-woda z podwyższoną klasą energetyczną – 19,4 tys. zł.

 

Grandmaster Talk

Dlaczego warto nam zaufać?

Wieloletnie doświadczenie

Ponad 6000 realizacji

Najwyższej jakości komponenty renomowanych producentów

Pełen zakres usług od projektu po uruchomienie instalacji

Doświadczenie
i współpraca z najlepszymi

Realizując każdą z inwestycji, współpracujemy z największymi hurtowniami fotowoltaicznymi zapewniającymi nam komponenty najwyższej jakości i szybką dostępność potrzebnych produktów. Każda instalacja jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb klienta tak aby zmaksymalizować jej efektywność i wydajność.

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę

 

Zgoda

5 + 6 =

Fotowoltaika dla domu – instalacja fotowoltaiczna dla prywatnych użytkowników

Myślisz nad wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii na potrzeby swojego domu? Zastanawiasz się jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu i czy Twoje gospodarstwo domowe na tym skorzysta? Fotowoltaika zainstalowana umiejętnie jest całkowicie bezpieczna i praktycznie bezobsługowa. Już chwilę po montażu zaczyna swoją pracę i produkuje energię elektryczną ze słońca, którą możesz wykorzystać na swój własny użytek! Czy faktycznie warto mieć w domu taką instalację i jak ją dobrać do swoich potrzeb? Jak działa fotowoltaika dla domu?

Czy warto mieć w domu instalację fotowoltaiczną i jak dobrać panele fotowoltaiczne dla domu?

W przypadku instalacji pozwala zwiększać udział energii, która pochodzi z odnawialnego źródła – ze słońca. Odnawialne źródła energii oraz montaż paneli fotowoltaicznych na dachu Twojego domu lub przy nim, dają możliwość posiadania własnej produkcji energii elektrycznej. Dzięki umowie z elektrownią, małą część wyprodukowanej energii oddajesz do sieci elektroenergetycznej, resztę zaś wykorzystujesz na bieżące potrzeby. Nadwyżka prądu jest magazynowana w elektrowni, skąd wraca do Ciebie wtedy, gdy tego potrzebujesz – zgodnie z obowiązującym systemem prosumenckim. Nie musisz więc już martwić się o wysokość rachunków – to pewne, że ich wysokość spadnie. Jest to opłacalne tym bardziej dlatego, że jeśli chodzi o dofinansowanie do fotowoltaiki, największy wachlarz możliwości mają właśnie osoby fizyczne. Osoby fizyczne mają największy wachlarz możliwości, jeśli chodzi o dofinansowanie fotowoltaiki. Jak powinny być dobierane instalacje fotowoltaiczne? Moc instalacji fotowoltaicznej zależy od tego, jakie jest roczne zużycie energii elektrycznej domu jednorodzinnego. Znasz swój dotychczasowy koszt za prąd? Skorzystaj z kalkulatora i oblicz koszt oraz moc swojej instalacji.

Decydujesz się na fotowoltaikę? Dzięki własnym magazynom energii nie musisz oddawać nadwyżki prądu do sieci energetycznej!

Wybór odpowiedniego systemu fotowoltaicznego

Na wpływ instalacji fotowoltaicznej zależy przede wszystkim od wielkości i zapotrzebowania na energię Twojego domu.

Przy wyborze systemu fotowoltaicznego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników:

 1. Sprawność paneli fotowoltaicznych – Im wyższa wartość sprawności paneli fotowoltaicznych, tym więcej energii elektrycznej można wyprodukować z tej samej powierzchni. 
 2. Połozenie dachu wzgeldem słonca – Aby uzyskać maksymalną wydajność systemu fotowoltaicznego, panele słoneczne powinny być zainstalowane w miejscu, które jest najlepiej nasłonecznione przez większość dnia.
 3. Falownik – Warto zwrócić uwagę na parametry falownika podczas wyboru systemu fotowoltaicznego, takie jak jego moc, efektywność czy funkcje dodatkowe. Dobrze dobrany falownik pozwoli na maksymalne wykorzystanie energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych oraz będzie odporny na zmiany warunków atmosferycznych.