Warning: Constant WP_CACHE already defined in /usr/home/ArdorSolis/domains/ardorsolis.pl/public_html/wp-config.php on line 4 Fotowoltaika dla firmy - instalacje fotowoltaiczne | ArdorSolis.pl

Fotowoltaika dla firm

Sposobem na uniezależnienie się od stałych wzrostów cen energii jest optymalizacja kosztów za sprawą produkcji energii z własnego źródła, takiego jak instalacja fotowoltaiczna. Zwiększające się zapotrzebowanie na energię większości jednostek, chęć wprowadzenia innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań to kolejne argumenty przemawiające z inwestycją w tego typu instalacje. Fotowoltaika dla biznesu to stabilna przyszłością każdej firmy.

Strona główna > Fotowoltaika > Dla firm

Dlaczego warto?

Co możesz zyskać korzystając z instalacji fotowoltaicznych?

Niższe koszty dla firmy

Zmniejszając wydatki związane ze zużywaną w Twojej firmie energią elektryczną zyskujesz dodatkowe środki oraz obniżasz koszty swojej działalności.

Kompleksowa obsługa

Zapewniamy współpracę na najwyższym poziomie od samego początku inwestycji po uruchomienie jej i oddanie do użytku.

Korzystne
finansowanie

Każde przedsiębiorstwo może ubiegać się o dofinansowanie planowanej instalacji fotowoltaicznej lub skorzystać z preferencyjnych kredytów.

Inwestycja w rozwój

Instalacje fotowoltaiczne to nie tylko opłacalna inwestycja i realne oszczędności to również działania proekologiczne i korzystanie przez Twoją firmę z nowoczesnych technologii.

Fotowoltaika w Twojej firmie – dlaczego warto inwestować?

tale rosnące w długiej perspektywie ceny paliw i energii elektrycznej, odchodzenie od paliw kopalnych i zawirowania na rynku gazu sprawiają, że atrakcyjność stosowania fotowoltaiki również w firmach i przedsiębiorstwach staje się coraz wyższa.
Zobacz naszą ofertę i przekonaj się ile możesz zyskać stawiając na odnawialne źródła energii.

Dofinansowanie dla firm

Realizując inwestycje w fotowoltaikę Twoje przedsiębiorstwo może współfinansować je z dostępnych programów przeznaczonych na wspieranie rozwoju OZE w Polsce. Są to zarówno środki krajowe z Ministerstwa Środowiska jak i fundusze z Unii Europejskiej. Projekt tego typu może być również finansowany z bankowych kredytów przyznawanych na preferencyjnych warunkach.

Dlaczego warto?

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

Obniżenie kosztów w firmie

Instalacja fotowoltaiczna pozwala na realne i skuteczne obniżenie kosztów powiązanych ze zużyciem energii w Twojej firmie. Po zwróceniu się inwestycji, to czysty zysk.

Stabilizacja i bezpieczeństwo

Fotowoltaika zapewni Ci stabilniejszą i bardziej
przewidywalną przyszłość dzięki uniezależnienu się do stale rosnących cen prądu, które są znaczącym kosztem dla wszystkich przedsiębiorców.

Wolne środki na nowe inwestycje

Dzięki oszczędnościom uzyskanym na kosztach energii możesz dysponować większą ilością środków, które przeznaczone na inwestycje zapewnią rozwój Twojej firmie.

Poprawa wizerunku

Instalacja fotowoltaiczna to pozytywny sygnał dla Twoich klientów i kontrahentów. Tego typu działania proekologiczne ocieplają Twój wizerunek.

Fotowoltaika dla firm

Jak dobrać moc?

1-50 kWp

Mikroinstalacje do 50 kWp to szybka realizacja i doskonałe rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw.

50-250 kWp

Instalacje fotowoltaiczne małej i średniej mocy są idealnym rozwiązaniem dla większych przedsiębiorstw szukających sposobu na obniżenie kosztów energii elektrycznej.

0,25-1+ MWp

Farmy fotowoltaiczne to doskonały, długookresowy projekt inwestycyjny. Sposób na rozpoczęcie nowej działalności lub rozwinięcie dotychczasowej z wykorzystaniem OZE.

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę

 

Zgoda

14 + 15 =

Fotowoltaika dla firm – jakie rozwiązania oferuje Ardor Solis?

Ardor Solis to firma, która oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie fotowoltaiki dla firm. Specjaliści z tej firmy wykonują projekty indywidualne, dostosowane do potrzeb i wymagań klienta. W ofercie firmy znajdują się między innymi:

  • projektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznej,
  • monitoring pracy instalacji,
  • serwis i konserwacja.

Montaż instalacji fotowoltaicznej – jak to wygląda?

Montaż instalacji fotowoltaicznej to skomplikowany proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Specjaliści z firmy Ardor Solis mają duże doświadczenie w tej dziedzinie, dzięki czemu mogą zapewnić najwyższą jakość wykonania instalacji. Przed przystąpieniem do montażu, specjaliści wykonują dokładną analizę potrzeb klienta oraz warunków technicznych na miejscu.

 

Fotowoltaika dla firm – czy fotowoltaika się opłaca?

Jeśli posiadasz swoją firmę i zastanawiasz się nad tym, czy założyć instalację fotowoltaiczną na potrzeby swojej działalności, musisz wiedzieć jak wygląda fotowoltaika dla firm i jak działają instalacje fotowoltaiczne dedykowane przedsiębiorstwom. Pewnym jest, że cel instalacji fotowoltaicznych to obniżenie rachunków za pobór prądu. Rynkowe wahania cen prądu dla firm stają się dla Ciebie uciążliwe? Dzięki własnej produkcji energii Twoja firma osiągnie niezależność energetyczną. Jeśli montaż paneli fotowoltaicznych jest zbyt kosztowny dla budżetu Twojej firmy, możesz je wypożyczyć, na co pozwala leasing instalacji fotowoltaicznej. W całym okresie eksploatacji wyprodukowanej energii zachowujesz jej całość we własnych magazynach energii, lub oddajesz część do sieci energetycznej – zgodnie z zasadami działania instalacji prosumenckich. Moduły fotowoltaiczne mogą być usytuowane na dachu firmy lub obok budynku, na gruncie.

Zarządzasz flotą samochodów elektrycznych w swojej firmie? Sprawdź, jakie znaczenie ma fotowoltaika dla elektromobilności!

Fotowoltaika dla firm – Dofinansowanie

 Program Energia Plus powstał w celu zminimalizowania negatywnego wpływu przedsiębiorstw na środowisko naturalne. Beneficjenci programu  mogą ubiegać się o dofinansowanie do instalacji. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie do magazynu energii, warunkiem jest zintegrowanie go ze źródłem energii, które będzie realizowane równolegle w ramach projektu.

W wielu regionach Polski można dostać dofinansowanie na fotowoltaikę od gmin. Warunki i wysokość dopłat różnią się od siebie. 

Warto również zaznaczyć, że inwestycja w fotowoltaikę dla firm to również możliwość uzyskania korzyści podatkowych. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z odliczenia od podatku VAT na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej oraz z odliczenia od podatku dochodowego z tytułu kosztów związanych z inwestycją w fotowoltaikę.