Warning: Constant WP_CACHE already defined in /usr/home/ArdorSolis/domains/ardorsolis.pl/public_html/wp-config.php on line 4 Systemy grzewcze | ArdorSolis.pl

Nowoczesne systemy grzewcze

Bądź ekologiczny

Zacznij oszczędzać

Wykorzystaj prąd do ogrzewania domu

Oferta

 Zacznij oszczędzać na ogrzewaniu

Folie na podczerwień do Twojego domu

Folia grzewcza to nowoczesne ogrzewanie elektryczne, działa na zasadzie promieniowania podczerwonego czyli podobnie jak słońce.

Maty grzewcze do Twojego domu

Maty grzewcze mogą stanowić uzupełnienie już istniejącego systemu grzewczego lub spełniać funkcję głównego źródła ciepła w Twoim domu.

Nowoczesne źródła ciepła w domu jednorodzinnym

Nowoczesny system ogrzewania domu, pozwala na znaczne oszczędności związanych z nim kosztów, zapewnia komfort jego użytkowników oraz posiada proekologiczne rozwiązania tak ważne w obecnych czasach. Ogrzewanie elektryczne w połączeniu z instalacją PV to wybór zapewniający wygodę i oszczędności na każdym kroku.

Zalety systemu ogrzewania podczerwienią

Ogrzewanie pomieszczeń z wykorzystaniem podczerwieni zapewnia maksymalne dopasowanie całego systemu do Twoich potrzeb. Bardzo precyzyjne sterowanie instalacją i temperaturą w pomieszczeniach. Dodatkowo to bardzo dobre rozwiązanie dla alergików, ponieważ nie wywołuje dodatkowych ruchów powietrza.

Ekologiczne metody na ogrzewanie domu

Instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu zapewnia w pełni ekologiczną produkcję prądu na jego potrzeby. Może on być wykorzystany nie tylko do zasilania potrzebnych urządzeń, ale również służyć do ogrzewania domu. Folie oraz maty grzewcze stosowane w systemach podłogowych w połączeniu z odpowiednio skonfigurowaną instalacją pozwalają zmniejszyć koszty ogrzewania praktycznie do zera.

Dlaczego warto?

Ogrzewanie prądem –
zalety nowoczesnego systemu

Szybkość montażu

Zarówno wykorzystanie folii grzewczej jak i mat grzewczych pozwala na szybką instalację i uruchomienie całej
instalacji.

Precyzja sterowania

Dzięki dokładnym sterownikom możemy bardzo precyzyjnie regulować i planować temperaturę w ciągu dnia w każdym pomieszczeniu z osobna.

Oszczędność

Połączenie wydajnego ogrzewania na prąd z własną produkcją energii elektrycznej, dzięki instalacji fotowoltaicznej na dachu, pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania praktycznie do zera.

Stosunkowo niskie koszty początkowe

Cała instalacja nie wymaga aż takich wydatków jak klasyczna wodna instalacja c.o. Pozwala to na oszczędności już na początku inwestycji.

Ekologia

Ogrzewanie domu z użyciem systemów na podczerwień i fotowoltaiki to zerowa emisja pyłów i CO2, czyli lepsza jakość powietrza wokół domu.

Wygoda i komfort

Cała instalacja jest praktycznie bezobsługowa, prosta i intuicyjna. Montowane sterowniki pozwalają na precyzyjną regulację temperatury w każdym pomieszczeniu

Chcesz Dowiedzieć się Więcej

Zapytaj nas o ofertę
specjalnie dla ciebie

 

Zadzwoń lub Skorzystaj
z formularza kontaktowego

Systemy grzewcze – instalacje, które obniżą rachunki za ogrzewanie domu

Systemy grzewcze, które dostępne są na rynku dają właścicielom firm oraz domów jednorodzinnych duże możliwości. Jednocześnie, stanowią dylemat związany z wyborem odpowiedniego i najlepszego rozwiązania. Jednym z głównych celów większości użytkowników jest, aby osiągnąć możliwie najniższe koszty eksploatacji. Dla wielu równie ważne są kwestie związane z ekologią i dbanie o środowisko naturalne. Istotna też jest często wygoda użytkowania. Warto wiedzieć, że w temacie ogrzewania wnętrz można połączyć wszystkie te cele. Jakie systemy grzewcze na to pozwalają?

Nowoczesne systemy grzewcze – dlaczego warto je wybrać?

Zastanawiasz się jakie źródła ogrzewania są najlepsze i na jaką instalację grzewczą się zdecydować? Kaloryfery przy ścianach nie przekonują Cię i szukasz innych rozwiązań? A może oprócz kaloryferów chcesz coś więcej, tak aby podłoga była przyjemnie ciepła w pomieszczeniach które tego wymagają, na przykład w łazience? Prawdą jest, że przy ogrzewaniu kaloryferami ciepłe powietrze ucieka w górne partie pomieszczeń. Co za tym idzie, temperatura przy podłodze potrafi być dużo niższa, a niższe piętra budynku z otwartą przestrzenią są bardziej wychłodzone niż te znajdujące się wyżej. Na szczęście, na rynku istnieją nowoczesne rozwiązania, pozwalające równomiernie rozprowadzać ciepło we wnętrzach.

Nowoczesne systemy ogrzewania – mata elektryczna i folia na podczerwień

Instalacja elektryczna w systemach ogrzewania jest nadal bardziej ekologiczna i opłacalna w porównaniu w tradycyjnymi systemami, wśród których znajduje się chociażby instalacja gazowa. Jednym z systemów grzewczych, popularnych obecnie na rynku, jest podłogowa mata grzewcza. Elektryczne maty grzewcze mogą być umieszczone pod panelami jak i pod płytkami. Zapewniają jednolite i ciągłe ogrzewanie, a możliwość sterowania termostatem powoduje, że instalacja ta praktycznie nie wymaga obsługi. Maty są różnej długości i umożliwiają samodzielne wykonanie systemu ogrzewania podłogowego. W drugim systemie, wykorzystującym folie na podczerwień, proces wydzielania ciepła zachodzi dzięki promieniowaniu podczerwonemu. Energia jest wytwarzana za pośrednictwem prądy elektrycznego. Taka folia jest swojego rodzaju elastycznym grzejnikiem, a ogrzewanie za jej pomocą jest bardzo wydajne.

Dlaczego ogrzewanie podłogowe?

Obydwie instalacje radzą sobie świetnie zarówno w domach jednorodzinnych jak i budynkach firmowych. Dzięki nim stąpasz po ciepłej podłodze, co jest szczególnie przydatne nie tylko w łazience, ale też w kuchni, sypialni, pokoju dziecka czy przedpokoju. Intensywność ogrzewania oraz częstotliwość załączania się pracy tych urządzeń, ustawiasz własnoręcznie. Przy obydwu systemach warto rozważyć wykorzystanie odnawialnych źródeł z pomogą rozwiązania, jakim są instalacje fotowoltaiczne. Dlaczego? Wykorzystanie zielonej energii pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Tym bardziej gdy takie instalacje grzewcze są połączone z pompą ciepła. Podczas gdy kolektory słoneczne sprawiają, że w Twoim kranie płynie ciepła woda użytkowa, fotowoltaika pozwala produkować własny prąd, poprzez zamianę energii świetlnej na energię elektryczną. Instalacje fotowoltaiczne mogą więc służyć zarówno do ogrzewania całego domu, przy jednoczesnym uzyskaniu ciepłej wody użytkowej.

Zobacz też nasze rozwiązania dla elektromobilności!