Warning: Constant WP_CACHE already defined in /usr/home/ArdorSolis/domains/ardorsolis.pl/public_html/wp-config.php on line 4 Folie na podczerwień | ArdorSolis.pl

Folie na podczerwień

Czy można połączyć wysoką wydajność, komfort użytkowania i ekologię wybierając sposób ogrzewania domu? Tak, już nie musisz szukać kompromisów i połowicznych rozwiązań. Łącząc ogrzewanie wykorzystujące folie na podczerwień i własną produkcję prądu z posiadanej instalacji fotowoltaicznej ogrzejesz swój dom w wygodny, nowoczesny i tani sposób.

Strona główna > Fotowoltaika > Folie na podczerwień

Dlaczego warto

Co możesz zyskać korzystając z folii na podczerwień

Niskie koszty eksploatacji

W połączeniu z fotowoltaiką na dachu, wykorzystując ogrzewanie na podczerwień jesteś w stanie drastycznie obniżyć koszty ogrzewania.

Nowoczesność i bezpieczaństwo

Instalacje te są systemami niskotemperaturowymi, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla Ciebie i Twoich bliskich.

Zdrowie i wygoda

Podczerwień nie powoduje cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu i unoszenia się kurzu. Dlatego jest polecana dla alergików i astmatyków.

Prosty montaż

Folie są proste w montażu, mogą być położone na podłodze pod panelami, w ścianach lub na suficie pod płytami gipsowymi.

Wydajność

Folie na podczerwień nagrzewają elementy wokół siebie a nie powietrze, dlatego są bardzo wydajne a ich sterowanie jest wyjątkowo precyzyjne.

Ekologia

Ogrzewanie domu prądem wytworzonym przez własny prąd to zerowa emisja spalin, rezygnacja z paliw kopalnych i samowystarczalność energetyczna.

Folie grzewcze na podczerwień

Folie grzewcze to nowoczesne i coraz bardziej popularne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania. Wytwarzanie energii w tym systemie odbywa się za pośrednictwem prądu elektrycznego. Elementem grzewczym są tutaj specjalne folie o różnych wymiarach i różnej mocy, których bazę stanowi folia PET. Charakteryzuje się sporą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Dodatkowo wykazuje się sporą izolacyjnością i ognioodpornością, dzięki czemu cały system jest bardzo bezpieczny i trwały. Cały system grzewczy jest bardzo prosty w montażu i może być stosowany na każdym etapie remontu czy w nowo projektowanych budynkach. Ogrzewanie powierzchniowe foliami grzewczymi może być stosowane jako podstawowy system grzewczy w budynkach mieszkalnych, jak i również dodatkowe ogrzewanie dające komfort ciepłej podłogi czy zapobiegające parowaniu luster w łazience. Mata grzewcza w takim wypadku montowana jest za lustrem. Wykorzystanie folii grzewczych na podczerwień jest bardziej wydajne i efektywne niż klasyczny grzejnik elektryczny i wykorzystuje zupełnie inny sposób ogrzewania.

Nowoczesne sposoby
ogrzewania domu

Źródła ciepła w domu jednorodzinnym powinny odznaczać się cechami takimi jak ekologiczność, energooszczędność, wysoka wydajność i duży komfort użytkowania, a także niskie koszty eksploatacji. Nowoczesne systemy łączą te wszystkie cechy dając Ci pełen wachlarz korzyści na długie lata.

Folie grzewcze na podczerwień

Ciepło emitowane z folii grzewczej porównać można do działania promieni słonecznych, które tak jak one ogrzewają ludzi i obiekty znajdujące się w jego zasięgu. Podczerwień nie ogrzewa powietrza, jak ma to miejsce w standardowych systemach lecz nagrzewa konkretne przedmioty, takie jak panele laminowane, meble czy ludzie. W związku z tym umieszczenie mat grzewczych w podłodze wiąże się z wstawieniem ich również w suficie, pod warstwą płyt gipsowych. Folia grzejna zasilana jest za pomocą taśmy, która podłączona jest do sieci elektrycznej na stałe. Sterowanie tym sposobem ogrzewania odbywa się za pomocą panelu wbudowanego w ścianę. Dzięki temu jest ono bardzo precyzyjne i wygodne w użytkowaniu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii ogrzewaniem elektrycznym na podczerwień, w ogrzewaniu podłogowym i nie tylko, można sterować również przez odpowiednią aplikację w smartfonie. Odpowiednio dobrana moc grzewcza pozwala na efektywne, wygodne i niezawodne ogrzewanie podczerwienią pomieszczeń różnego typu.

Twoja energia na wyciągnięcie ręki

Korzystając z produkowanego przez siebie prądu, możesz w pełni zabezpieczyć zapotrzebowanie Twojego domu również na ciepło. Prąd wytwarzany w domowej instalacji fotowoltaicznej może być z powodzeniem głównym lub dodatkowym źródłem ogrzewania wszystkich pomieszczeń. To komfortowe rozwiązanie zapewniające Ci spokój, łatwość użytkowania i niskie koszty codziennej pracy.

Elektryczne ogrzewanie na podczerwień

Ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie ścienne i ogrzewanie sufitowe tego typu charakteryzuje się niską temperaturą urządzeń grzewczych. Dzięki bardzo małej różnicy temperatur między podłogą i sufitem, nie występuje praktycznie ruch konwekcyjny powietrza, a tym samym nie ma unoszącego się kurzu. Jest to szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie. Folię grzewczą możemy montować w różnych miejscach i w pełni wykorzystywać jej zalety. Ogrzewanie elektryczne na podczerwień powoduje kumulowanie się ciepła w ścianach mieszkania, a nie w powietrzu, nie powoduje tak znacznych strat podczas wietrzenia, jak w przypadku tradycyjnych form ogrzewania. Folia grzewcza rozłożona na całej powierzchni podłogi powoduje równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu i efektywne sterowanie całym ogrzewaniem. Przekłada się to na wydajność i efektywność całego systemu.

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę

 

Zgoda

3 + 11 =

Folia grzewcza na podczerwień

Stoisz przed wyborem systemu grzewczego do swojego domu? Jeśli chcesz zrezygnować z tradycyjnych kaloryferów, warto rozważyć ogrzewanie podłogowe. Jeśli jednocześnie zależy Ci na tym, aby w całym budynku był równomierny rozkład temperatury – folia grzewcza na podczerwień jest czymś, co powinno Cię zainteresować. Ogrzewanie powierzchniowe przy użyciu folii grzewczej staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. To swego rodzaju elastyczny grzejnik elektryczny, który w przypadku montażu pod podłogą sprawia, że jest ona przyjemnie ciepła. Folię możesz umieścić też w innych miejscach i w analogiczny sposób zorganizować ogrzewanie ścienne, a nawet ogrzewanie sufitowe. Czym różni się folia na podczerwień od tradycyjnego ogrzewania i jakie ma zalety?

 

 

 

FOLIE NA PODCZERWIEŃ – Innowacyjne Rozwiązanie Ogrzewania w Nowym Sączu i okolicach

Szukasz nowoczesnej metody ogrzewania w Nowym Sączu? Folie na podczerwień to doskonałe rozwiązanie, które powinno Cię zainteresować. Dzięki zastosowaniu promieniowania podczerwonego, ogrzewanie staje się bardziej wydajne i efektywne niż w tradycyjnych systemach. Jeśli zależy Ci na energooszczędności i komforcie, to folie grzewcze są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Nasze folie grzewcze wykonane są z najwyższej jakości materiałów, w tym węgla o specjalnych właściwościach oraz masy aluminiowej. Dzięki innowacyjnemu procesowi nakładania warstw, folie emitują intensywne promienie podczerwone, które nagrzewają bezpośrednio konkretne przedmioty, takie jak panele podłogowe czy powierzchnie sufitu. W ten sposób osiągamy efektowne i równomierne ogrzewanie pomieszczeń.

Bezpieczeństwo to dla nas priorytet. Dlatego nasza folia grzewcza wykorzystuje bezpieczną technologię i jest zasilana przez miedzianą taśmę podłączoną do sieci elektrycznej. Sterowanie systemem ogrzewania jest bardzo proste dzięki panelowi umieszczonemu na ścianie.

Folia podczerwona oferuje wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych. Dzięki temu, że ogrzewa bezpośrednio przedmioty, a nie powietrze, osiągamy lepszą efektywność energetyczną. Dodatkowo, promienie podczerwone nie unoszą się w górę, co sprawia, że ciepło utrzymuje się w pomieszczeniu dłużej.

Jeśli więc poszukujesz nowoczesnego i ekonomicznego sposobu ogrzewania w Nowym Sączu, zdecyduj się na nasze folie grzewcze. Zapewniamy Ci wygodę, oszczędność energii oraz bezpieczeństwo. Skontaktuj się z nami już teraz, aby poznać więcej szczegółów i zamówić nasze innowacyjne folie na podczerwień do swojego domu lub biura w Nowym Sączu!

Myślisz nad systemem ogrzewania podłogowego? Zobacz też co mamy Ci do zaproponowania w temacie elektrycznych mat grzewczych!