Warning: Constant WP_CACHE already defined in /usr/home/ArdorSolis/domains/ardorsolis.pl/public_html/wp-config.php on line 4 Dotacje - Fotowoltaika☀️Ardor Solis☀️

Oferta

Dofinansowania instalacji fotowoltaicznych

Mój Prąd 5.0

To kolejna odsłona dobrze znanego programu, z którego skorzystały już tysiące prosumentów produkujących energię z paneli fotowoltaicznych. Ruszyła kolejna odsłona mechanizmu wsparcia, Program Mój Prąd 5.0. Dofinansowanie skierowane będzie do osób fizycznych planujących montaż paneli słonecznych wytwarzających energię elektryczną na potrzeby gospodarstwa domowego. Wsparcie finansowe w formie dotacji wypłacane jest po zakończeniu inwestycji. Dofinansowanie wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych. Zgodnie z zapowiedziami będzie można otrzymać nawet 58 000 zł. Program obejmuje:

Magazyny energii

Inteligentne systemy zarządzania energią

Pompy Ciepła

Punkty ładowania samochodów elektrycznych

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej

Kolektory słoneczne

Wiecej informacji znajdziesz na stronie:

https://mojprad.gov.pl

Program czyste powietrze

Program uruchomiono w 2018 roku. Jest skierowany do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych. Polega na kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy. Dotacje na termomodernizację domu i wymianę źródeł ciepła: do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania lub do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania.

Program Czyste Powietrze to:

Maksymalna dotacja: do 135 000 zł

Dofinansowanie do 90 % kosztów

Okres realizacji do 36 miesięcy

Dofinansowanie kosztów na zakupu i montażu instalacji

Wiecej informacji znajdziesz na stronie:

https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/

Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna to możliwość odliczenia od podatku kosztów zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej. Odliczenie dotyczy całości poniesionych kosztów, w wysokości nie większej niż 53 000 zł. Dotyczy to inwestycji realizowanych na nieruchomościach które są w co najmniej 70 % wykorzystywane na cele mieszkalne. W ramach ulgi można odliczyć zakup materiałów, urządzeń, osprzętu, usług.

Można ją odliczać w ciągu kolejnych 6 lat

Wszystkie koszty muszą być ponoszone przez inwestora

Inwestycję trzeba ukończyć w trzy lata od daty poniesienia pierwszego wydatku

Wydatki należy rozliczać na bieżąco w kolejnych latach rozliczeniowych.

AgroEnergia

Program Agroenergia kierowany jest dla osób posiadających status osoby fizycznej z prawem własności lub dzierżawy nieruchomości rolnych. W ramach dofinansowania Agroenergia rolnicy mogą liczyć na finansowanie nawet do 20% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Na tak proporcjonalnie duży zastrzyk gotówki mogą liczyć projekty o mocy 10 – 30 kW, przy czym maksymalne dofinansowanie w tym wariancie wynosi 15 000 zł. Osoby, które będą wnioskowały o dofinansowanie dla inwestycji PV o mocy od 30 do 50 kW, mogą oczekiwać wsparcia maksymalnie do 13% łącznych kosztów kwalifikowanych, przy czym maksymalnie 25 000 zł.

Wielkości gospodarstwa: od 1 ha do 300 ha

Dofinansowana instalacja musi być użytkowana co najmniej przez 3 lata

Co najmniej roczny staż działalności,

Przystąpienie do programu przed rozpoczęciem inwestycji

Zielone kredyty – Raty EKO

Inwestycja w panele fotowoltaiczne duży wydatek. Sposobem na finansowanie jej prze prywatnych inwestorów jest korzystanie z kredytów na preferencyjnych warunkach przeznaczonych na rozwój OZE. Korzystając z oferty bankowej możesz Kupić na raty pompy ciepła i panele fotowoltaiczne wraz z ich montażem. Umożliwia do pełne lub częściowe finansowanie Twojej inwestycji. Przy obecnie rosnących cenach prądu nawet dodatkowy koszt związany z opłatami i odsetkami kredytowymi nie wpływają znacząco na opłacalność tego typu inwestycji. Obecnie nasza firma oferuje możliwość kredytowania inwestycji w fotowoltaikę we współpracy z Santander Consumer Bank.

Okres kresytowania od 5 do 10 lat

Korzystne oprocentowani i preferencyjne warunki kredytu

Kwota kredytowania do 80 000 zł

Opcja odroczenia płatności pierwszej raty nawet o 3 miesiące

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę

 

Zgoda

4 + 1 =