Oferta

Opcje finansowania instalacji fotowoltaicznych

Mój Prąd 5.0

To kolejna odsłona dobrze znanego programu, z którego skorzystały już tysiące prosumentów produkujących energię z paneli fotowoltaicznych. Od Kwietnia bowiem rusza kolejna odsłona mechanizmu wsparcia, Program Mój Prąd 5.0. Dofinansowanie skierowane będzie do osób fizycznych planujących montaż paneli słonecznych wytwarzających energię elektryczną na potrzeby gospodarstwa domowego. Wsparcie finansowe w formie dotacji wypłacane jest po zakończeniu inwestycji. Dofinansowanie wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych. Zgodnie z zapowiedziami będzie można otrzymać nawet 58 000 zł. Program obejmuje:

Magazyny energii

Inteligentne systemy zarządzania energią

Pompy Ciepła

Punkty ładowania samochodów elektrycznych

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej

Kolektory słoneczne

Program czyste powietrze

Program uruchomiono w 2018 roku. Ma on na celu redukcję zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery oraz poprawę efektywności energetycznej. Jednym z głównych kryteriów decydujących o przyznaniu dotacji jest dochód na jednego członka gospodarstwa domowego. W tym projekcie przeciętny dochód na osobę musi wynosić do 900 zł w gospodarstwach wieloosobowych, do 1260 zł w gospodarstwach jednoosobowych. Wnioski o dotacje można składać do końca 2027 roku. Program Czyste Powietrze to:

Maksymalna dotacja: do 69 tys. zł

Dofinansowanie do 90 % kosztów

Okres realizacji do 36 miesięcy

Dofinansowanie kosztów na zakupu i montażu instalacji

Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna to możliwość odliczenia od podatku kosztów zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej. Odliczenie dotyczy całości poniesionych kosztów, w wysokości nie większej niż 53 000 zł. Dotyczy to inwestycji realizowanych na nieruchomościach które są w co najmniej 70 % wykorzystywane na cele mieszkalne. W ramach ulgi można odliczyć zakup materiałów, urządzeń, osprzętu, usług.

Można ją odliczać w ciągu kolejnych 6 lat

Wszystkie koszty muszą być ponoszone przez inwestora

Inwestycję trzeba ukończyć w trzy lata od daty poniesienia pierwszego wydatku

Wydatki należy rozliczać na bieżąco w kolejnych latach rozliczeniowych.

AgroEnergia

Program Agroenergia kierowany jest dla osób posiadających status osoby fizycznej z prawem własności lub dzierżawy nieruchomości rolnych. W ramach dofinansowania Agroenergia rolnicy mogą liczyć na finansowanie nawet do 20% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Na tak proporcjonalnie duży zastrzyk gotówki mogą liczyć projekty o mocy 10 – 30 kW, przy czym maksymalne dofinansowanie w tym wariancie wynosi 15 000 zł. Osoby, które będą wnioskowały o dofinansowanie dla inwestycji PV o mocy od 30 do 50 kW, mogą oczekiwać wsparcia maksymalnie do 13% łącznych kosztów kwalifikowanych, przy czym maksymalnie 25 000 zł.

Wielkości gospodarstwa: od 1 ha do 300 ha

Dofinansowana instalacja musi być użytkowana co najmniej przez 3 lata

Co najmniej roczny staż działalności,

Przystąpienie do programu przed rozpoczęciem inwestycji

Zielone kredyty – Raty EKO

Inwestycja w panele fotowoltaiczne duży wydatek. Sposobem na finansowanie jej prze prywatnych inwestorów jest korzystanie z kredytów na preferencyjnych warunkach przeznaczonych na rozwój OZE. Korzystając z oferty bankowej możesz Kupić na raty pompy ciepła i panele fotowoltaiczne wraz z ich montażem. Umożliwia do pełne lub częściowe finansowanie Twojej inwestycji. Przy obecnie rosnących cenach prądu nawet dodatkowy koszt związany z opłatami i odsetkami kredytowymi nie wpływają znacząco na opłacalność tego typu inwestycji. Obecnie nasza firma oferuje możliwość kredytowania inwestycji w fotowoltaikę we współpracy z Santander Consumer Bank.

Okres kresytowania od 5 do 10 lat

Korzystne oprocentowani i preferencyjne warunki kredytu

Kwota kredytowania do 80 000 zł

Opcja odroczenia płatności pierwszej raty nawet o 3 miesiące

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę

 

Zgoda

13 + 2 =