Obniżenie kosztów ogrzewania – porównanie systemów grzewczych

W dzisiejszych czasach ważne jest dbanie o ekologię. Rynek proponuje wiele rozwiązań instalacji centralnego ogrzewania. Jednak czy możliwe jest obniżenie kosztów ogrzewania domu jednorodzinnego lub firmy w ekologiczny i do tego oszczędny sposób? Przedstawimy Ci i porównamy dwa systemy ogrzewania podłogowego, które obniżają zapotrzebowanie na energię elektryczną.

porównanie systemów grzewczych

Czym są folie na podczerwień oraz maty grzewcze?

Są dwa systemy grzewcze, które w ekologiczny sposób mogą wpłynąć na Twoje koszty ogrzewania, i które mogą wspierać obecną instalację grzewczą. Folie na podczerwień i maty grzewcze to produkty, które w ekologiczny sposób, powinny pomóc obniżyć koszty ogrzewania domu jednorodzinnego. Folie na podczerwień, są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Ten nowoczesny produkt działa na zasadzie promieniowania podczerwonego. Jest wydajny i charakteryzuje się dużą wytrzymałością, co zapewnia użytkowanie na lata. Elektryczne maty grzewcze są produktem, który może stanowić uzupełnienie do Twojego obecnego systemu grzewczego i wspomóc ogrzewanie domu. Maty mają niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną, co automatycznie wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania domu. Mają dużą efektywność cieplną i wyróżniają się trwałością oraz estetyką. Są one wygodne w użyciu i szybkie, jeśli chodzi o proces montażu.

Folia na podczerwień i mata elektryczna - Obniżenie kosztów ogrzewania

Nowoczesne systemy grzewcze – jakie są ich zalety?

Jeśli chcesz postawić na oszczędność i ekologię, warto postawić na nowoczesne odnawialne źródła energii. Węgiel, olej opałowy, gaz ziemny, gaz płynny, używanie kotła węglowego, to sposoby ogrzewania domu, których popularność maleje, a do tego ich cena ciągle wzrasta. Zastosowanie takich produktów jak maty grzewcze, czy folie na podczerwień – ogółem ogrzewanie elektryczne jest jednym z najbardziej ekologicznych i wbrew pozorom coraz tańszym rozwiązaniem. Szczególnie, kiedy system grzewczy jest połączony z instalacją fotowoltaiczną!

korzyści stosowania nowoczesnych systemów grzewczych - obniżenie kosztów ogrzewania

Korzyści stosowania systemów grzewczych wraz z fotowoltaiką – obniżenie kosztów ogrzewania

W kwestii ogrzewania elektrycznego, warto rozważyć kwestię połączenia różnych rozwiązań. Fotowoltaika dla domu, podobnie jak dla firmy czy gospodarstw rolnych daje wiele możliwości i dzięki niej, jesteś w stanie osiągnąć korzyści, takie jak:

  • ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu możesz przyczynić się do wspierania środowiska naturalnego, ograniczyć powstawanie smogu i dbać o czyste powietrze;
  • Twój roczny koszt ogrzewania domu jednorodzinnego, zużycia energii elektrycznej powinny zmaleć;
  • dzięki nim wykorzystujesz prąd do ogrzewania budynku.

Odnawialne źródła energii elektrycznej – koszty ogrzewania

Sytuacja ekonomiczna jak i ekologiczna zmuszają do szukania nowych rozwiązań, które pomogą w ekologiczny sposób przyczynić się do ochrony środowiska, a także obniżyć koszty ogrzewania domu czy firmy. Ceny energii elektrycznej drastycznie wzrastają, ale nowoczesne rozwiązania, jakimi jest fotowoltaika, folie na podczerwień i maty grzewcze, pomogą zmniejszyć koszty ogrzewania.

ogrzewanie podłogowe - obniżenie kosztów ogrzewania

Ogrzewanie elektryczne w domu i firmie – obliczenie kosztów ogrzewania

Możesz łatwo porównać i obliczyć koszty ogrzewania domu. Należy wziąć pod uwagę roczne zapotrzebowanie, z jakim mierzy się gospodarstwo domowe, i dobrać odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie. Skorzystaj z kalkulatora i oblicz koszt Twojej nowej instalacji. Folie na podczerwień i maty grzewcze połączone z instalacją fotowoltaiczną nie mają dużego zapotrzebowania energii elektrycznej, gdyż energię czerpią ze słońca. Są wytrzymałe, ekologiczne i dobre dla osób cierpiących z powodu alergii czy astmy. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń grzewczych będzie miało zbawienny wpływ na Twój budżet domowy, da Ci spokój na lata, dzięki ich wydajności i wytrzymałości. Zastosowania te poprawiają komfort cieplny i są oszczędnym rozwiązaniem.

Przeczytaj też nasz poprzedni wpis Ochrona przeciwpożarowa instalacji fotowoltaicznej o mocy większej od 6 kw!

Formularz kontaktowy dotyczący instalacji fotowoltaicznej - Zapytaj o wycenę

Zgoda

14 + 7 =

wycena fotowoltaiki