Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne jest zdecydowanie bardziej skomplikowana niż może się to wydawać. Podczas realizacji należy pamiętać o wielu zmiennych, począwszy od sprawdzenia powierzchni, na której będą umieszczone panele, przez wydajność urządzeń, po ich właściwy montaż.

Panele którego producenta wybrać?

Na co zwracać uwagę i czym kierować się przy wyborze modułów PV?

W poszukiwaniu odpowiednich paneli słonecznych może pomóc ranking Tier 1, który zrzesza najlepszych producentów paneli fotowoltaicznych.

Ranking paneli fotowoltaicznych

Istnieje wiele rankingów modułów fotowoltaicznych opartych na różnych kryteriach, takich jak efektywność, trwałość, cena, czy też marka. Jednym z najczęściej stosowanych kryteriów dla paneli słonecznych jest efektywność, czyli stosunek mocy wyjściowej do powierzchni modułu.

Wiele razy przeprowadzane są testy przez niezależne laboratoria, które dają informacje na temat efektywności, jakości i trwałości modułów fotowoltaicznych.

panele fotowoltaiczne

Ranking Tier 1

Ranking Tier 1 to lista producentów paneli słonecznych, w którym ujęci w niej producenci modułów fotowoltaicznych wyróżniający się gwarancją jakości oraz stabilną pozycją na rynku. Są uważani za najlepszych i najlepiej zabezpieczonych finansowo w branży fotowoltaiki.

Miejsce w rankingu

Nie jest łatwo zakwalifikować się do rankingu, a świadczyć o tym może fakt, że spośród wszystkich producentów oferujących moduły fotowoltaiczne 2020 roku na listę trafiło zaledwie czterdziestu.

Panele fotowoltaicze z rankingu Tier 1

Panele fotowoltaiczne z rankingu Tier 1 charakteryzują się kilkoma kluczowymi cechami:

  • Wysoka efektywność:

Panele z rankingu Tier 1 posiadają wysoką efektywność, co oznacza, że wykorzystują więcej energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej.

  • Trwałość:

Panele z rankingu Tier 1 są przeznaczone do długotrwałej eksploatacji, mają długie okresy gwarancyjne, które zwykle trwają kilkanaście lat.

  • Jakość:

Panele z rankingu Tier 1 są wykonane z najwyższej jakości materiałów i spełniają surowe normy jakości, co zapewnia ich niezawodność i długą żywotność.

  • Wsparcie techniczne:

Panele z rankingu Tier 1 są produkowane przez renomowanych producentów, którzy oferują wsparcie techniczne i serwis w razie potrzeby

  • Inwestycje w nowe technologie:

Panele z rankingu Tier 1 są zwykle produkowane przez firmy, które inwestują w nowe technologie, aby zwiększyć efektywność i trwałość swoich produktów.

  • Dostępność:

Panele z rankingu Tier 1 są dostępne na rynku w dużych ilościach, co pozwala na szybką realizację.

Instalacja fotowoltaiczna na dachu pokrytym papą

Ranking producentów paneli fotowoltaicznych Tier-1 w 2022 roku

Ranking Tier 1 nie jest jedyną klasyfikacją producentów dotyczącą fotowoltaiki, nie mniej jest najpopularniejszą. W rankingu cyklicznie pojawiają się takie firmy jak:

Sunpower/ Maxeon, LG Solar, Trina Solar, REC Group ,Jinko, QCells, LONGi, Canadian Solar, Risen Energy, JA Solar, Astronergy, Suntech, First Solar, Hyundai, Phono Solar, BYD, Seraphim, EGing PV, HT-SAAE, Jinergy, TSEC, UREC, Waaree, VSUN Solar, Swelect, Sharp, AE Solar, Vikram, Motech

https://solaranalytica.com/tier-1-solar-panels/embed/#?secret=3e9AugyycX#?secret=cvmWk9vPo1

Najwyższa jakość usług

Jako firma stawiająca na najwyższą jakość usług i specjalizująca się w montażu instalacji fotowoltaicznych stosujemy moduły fotowoltaiczne producentów wymienionych w powyższym rankingu.

Skorzystaj z kalkulatora i oblicz koszt Twojej nowej instalacji.

Panele fotowoltaiczne – doradzamy przy wyborze

Wybór odpowiednich paneli fotowoltaicznych zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji każdego klienta.

Przeczytaj też nasz poprzedni wpis

Formularz kontaktowy dotyczący instalacji fotowoltaicznej - Zapytaj o wycenę

Zgoda

4 + 15 =

wycena fotowoltaiki